Bookolika książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym – jak wybrać?

Książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym to niezbędny element edukacji i rozwoju maluchów. Przy odpowiednim doborze książek, można zapewnić dziecku ciekawe i wartościowe lektury, które będą stanow czytaj więcej »

karnozyna

Charakterystyka nowej syntazy L-karnozyny

Działanie karnozyny - Super peptyd L-karnozyna to znany neuropeptyd składający się z alaniny i histydyny (beta-alanylo-L-histydyna). Jest normalnie produkowana w organizmie człowieka i występuje w du czytaj więcej »

Taśmy z nadrukiem

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, gdy wybieramy taśmę z nadrukiem?

Mając swoją firmę chcemy, aby produkty przez nas tworzone było dobrze spakowane i zabezpieczone do transportu. Zależy nam również na tym, aby pudełka i taśmy miały jakieś elementy związane z naszym p czytaj więcej »

Elementarz Nauka pisania

Dlaczego warto kupić dziecku Elementarz Nauka pisania?

Początki kilkulatka w szkole bywają trudne. Wiedzę o czytaniu i pisaniu zdobywa się stopniowo, ważne, żeby dziecko nie zniechęciło się w tej przygodzie. Rolą rodzica i nauczyciela jest podanie mu odp czytaj więcej »

Akt kobiecy

Akt kobiecy, czyli piękna nagość

Kobiece ciało od zawsze pobudzało wyobraźnię wszelkiego rodzaju twórców. Poeci, malarze, reżyserzy filmowi i teatralni, pisarze. Każda z tych profesji stara się opisywać lub pokazywać kobiece ciało i czytaj więcej »

optymalizacja stron

Czym jest optymalizacja stron?

Jeśli prowadzisz działalność handlową lub usługową bez obecności w Internecie daleko nie zajedziesz. Żeby istnieć w przestrzeni wirtualnej konieczna jest wysoka pozycja wyświetlenia w wyszukiwarce ta czytaj więcej »

 

Charakterystyka nowej syntazy L-karnozyny

karnozyna

Działanie karnozyny - Super peptyd

L-karnozyna to znany neuropeptyd składający się z alaniny i histydyny (beta-alanylo-L-histydyna). Jest normalnie produkowana w organizmie człowieka i występuje w dużych ilościach w mózgu, unerwionej tkance, soczewkach oczu i tkance mięśni szkieletowych.

Badania laboratoryjne wykazały, że Https://karnozyna.coM/ karnozyna ma zdolność ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym oraz wzmacniania ich odporności na zmęczenie funkcjonalne i gromadzenie się cech starczych.

Mechanizmy takiej ochrony wyjaśnione są w następujących terminach:

Buforowanie protonowe (utrzymanie równowagi pH w mięśniach podczas intensywnych sesji treningowych)

Chelatowanie metali ciężkich (szczególnie miedzi i cynku)

Zmiatacz wolnych rodników i aktywnych cukrów (zapobiega glikacji i karbonylacji białek)

Zapobiega zmianom biomakrocząsteczek, dzięki czemu zachowuje ich naturalną funkcję w warunkach stresu oksydacyjnego

Fizjologiczne stężenia (20-30 mikromoli lub mM) w standardowych nośnikach

Przedłuża życie ludzkich fibroblastów w probówce i znacznie zmniejsza normalne procesy starzenia. U zwierząt testowych karnozyna znacznie poprawiła wygląd zewnętrzny i wywołała widoczne pozytywne efekty dotyczące parametrów behawioralnych i średniej długości życia.

Karnozyna - multipotentny super antyoksydant

Karnozyna jest antyoksydantem, który stabilizuje i chroni błonę komórkową. W szczególności, jako rozpuszczalny w wodzie wymiatacz wolnych rodników, zapobiega peroksydacji lipidów w obrębie błony komórkowej.

Wiele antyoksydantów (jak np. witaminy E i C) ma na celu zapobieganie przedostawaniu się wolnych rodników do tkanek, ale nie wywierają one żadnego wpływu po przerwaniu tej pierwszej warstwy ochronnej. Wolne rodniki prowadzą do stresu oksydacyjnego w organizmie.

Karnozyna jest nie tylko skuteczna w zapobieganiu, ale również działa aktywnie po tym, jak wolne rodniki reagują i tworzą inne niebezpieczne związki, takie jak nadtlenki lipidów i produkty wtórne. Chroni zatem tkanki przed tymi szkodliwymi związkami chemicznymi "drugiego etapu".

Na przykład, wysoce reaktywny produkt końcowy peroksydacji lipidów zwany dialdehydem malonowym lub MDA, niebezpieczny produkt reakcji wolnorodnikowej, jest blokowany przez karnozynę. Jeśli MDA pozostanie niekontrolowany, może uszkodzić lipidy, enzymy i DNA, a także odgrywa rolę w miażdżycy, zapaleniu stawów, zaćmie i ogólnym starzeniu się.

Karnozyna poświęca się jako mediator w stresie oksydacyjnym, reagując z MDA i dezaktywując go, aby chronić aminokwasy na cząsteczce białka. Karnozyna reaguje chemicznie ze wszystkimi reaktywnymi rodzajami tlenu i w ten sposób zapobiega stresowi oksydacyjnemu.

Dość nietypową, antyoksydacyjną właściwością karnozyny jest jej zdolność do obniżania poziomu substancji reaktywnych kwasu tiobarbiturowego (TBARS).

Karnozyna jest substancją, która chroni i przedłuża życie funkcjonalne najważniejszych elementów budulcowych organizmu - komórek, DNA i lipidów, dlatego można ją nazwać aktywnym składnikiem długowieczności.

dobra karnozyna

Poprzez oddziaływanie z aldehydowymi produktami utleniania lipidów, karnozyna chroni tkanki biologiczne przed utlenianiem, ponieważ aldehydy mogą tworzyć addukty z DNA, białkami, enzymami i lipoproteinami, co prowadzi do szkodliwych zmian w ich aktywności biologicznej. (Burcham i wsp. 2002).

Stres oksydacyjny i urazy mogą prowadzić do obniżenia poziomu karnozyny, co może pomóc w wyjaśnieniu zwiększonej śmiertelności osób starszych po stresujących wydarzeniach. Dlatego dobra obrona antyoksydacyjna jest niezbędna dla dobrego zdrowia, zwłaszcza u osób starszych.

Karnozyna jest rozwiązaniem totalnym - super pigułką antyoksydacyjną dla każdego, kto nie chce codziennie połykać garści tabletek. Właściwości przeciwstarzeniowe karnozyny wykraczają daleko poza jej działanie antyoksydacyjne, o czym wkrótce się przekonasz.