Bookolika książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym – jak wybrać?

Książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym to niezbędny element edukacji i rozwoju maluchów. Przy odpowiednim doborze książek, można zapewnić dziecku ciekawe i wartościowe lektury, które będą stanow czytaj więcej »

Taśmy z nadrukiem

Na jakie aspekty zwrócić uwagę, gdy wybieramy taśmę z nadrukiem?

Mając swoją firmę chcemy, aby produkty przez nas tworzone było dobrze spakowane i zabezpieczone do transportu. Zależy nam również na tym, aby pudełka i taśmy miały jakieś elementy związane z naszym p czytaj więcej »

Elementarz Nauka pisania

Dlaczego warto kupić dziecku Elementarz Nauka pisania?

Początki kilkulatka w szkole bywają trudne. Wiedzę o czytaniu i pisaniu zdobywa się stopniowo, ważne, żeby dziecko nie zniechęciło się w tej przygodzie. Rolą rodzica i nauczyciela jest podanie mu odp czytaj więcej »

Akt kobiecy

Akt kobiecy, czyli piękna nagość

Kobiece ciało od zawsze pobudzało wyobraźnię wszelkiego rodzaju twórców. Poeci, malarze, reżyserzy filmowi i teatralni, pisarze. Każda z tych profesji stara się opisywać lub pokazywać kobiece ciało i czytaj więcej »

optymalizacja stron

Czym jest optymalizacja stron?

Jeśli prowadzisz działalność handlową lub usługową bez obecności w Internecie daleko nie zajedziesz. Żeby istnieć w przestrzeni wirtualnej konieczna jest wysoka pozycja wyświetlenia w wyszukiwarce ta czytaj więcej »

 

Akt kobiecy, czyli piękna nagość

Kobiece ciało od zawsze pobudzało wyobraźnię wszelkiego rodzaju twórców. Poeci, malarze, reżyserzy filmowi i teatralni, pisarze. Każda z tych profesji stara się opisywać lub pokazywać kobiece ciało inaczej. Akt kobiecy już od starożytności przybierał różne formy, wyrafinowane atrybuty boskości lub mitologiczne stroje, są bardzo często widoczne w dawnej sztuce przedstawiającej kobiece ciało. Obecnie w czasach internetu, nagość oraz seksualność bardzo często wymyka się sztuce i przekracza granicę dobrego smaku. Akt kobiecy nie jest wulgarny, ale piękny, kuszący i tajemniczy. Bardzo często bywa również dekoracją domu. Czy warto dekorować dom taką formą sztuki? Na co zwrócić uwagę oraz gdzie powiesić taki obraz?

Akt kobiecy jako dekoracja domu?

Historia aktu kobiecego jest bardzo wyboista. Od wspomnianej starożytności gdzie kult ciała był czymś naturalnym, przez średniowiecze gdzie chrześcijańska moralność zapanowała również nad sztuką, po późniejsze zmiany obyczajowe, które przywróciły kobiecy akt, na szerokie grono sztuki. Bez względu jednak na historię, nagość (szczególnie ta kobieca), zawsze interesowała wszelkiej maści artystów. Obecnie na dziełach z tamtego okresu można uczyć się posługiwania pędzlem. Akt kobiecy, który jest stworzony ze smakiem, obecnie może stanowić bardzo ciekawy pomysł na podkreślenie aranżacji domu. Co ważne, nie muszą być to obrazy mniej lub bardziej znane, coraz częściej można spotkać się z tą formą sztuki w fotografii wielkoformatowej lub na różnego rodzaju plakatach.

Czym się sugerować, przy wyborze aktu do dekoracji domu?

Kwestie moralne oraz estetyczne są sprawą indywidualną każdego człowieka. Warto jednak pamiętać, że akt kobiecy nigdy nie może być wulgarny. Jego piękno tkwi w formie oraz w stylu. Kobiece ciało przedstawione w takiej formie jest piękne i tajemnicze. Akt nie musi również przedstawiać zawsze nagiej kobiety. Decydując się na dekorację wnętrza w taki sposób, lub jeśli zamierzamy dać komuś obraz aktu kobiecego, warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym obraz nie będzie odbierany jako niegrzeczny i wulgarny:

- miejsce przeznaczenia - w zależności od tego, gdzie akt kobiecy ma zostać umieszczony, możemy sobie pozwolić na trochę inny jego rodzaj. Jeśli akt ma wisieć w salonie warto zadbać, aby sam obraz był dosyć stonowany i bardziej grzeczny. W miejscach mało odwiedzanych, albo takich do których tylko my mamy dostęp, możemy pozwolić sobie na trochę odważniejszy wybór;

- wygląd obrazu - pomieszczenie to jedno, ale oprócz niego ważny jest sam wygląd obrazu. Akt powinien pasować do aranżacji wnętrza w którym będzie wisiał. W pomieszczeniu mamy jakiś motyw przewodni? Świetnie! Poszukajmy takiego, aktu który go uzupełni. W pomieszczaniach surowych, dobrym pomysłem jest akt utrzymany w czarno-białej tonacji kolorystycznej. W inny przypadku, warto postawić na kolorowy obraz olejny lub kolorową fotografię w dużym formacie;

- rozmiar - duże obrazy lub zdjęcia w teorii prezentują się najlepiej. Warto jednak zastanowić się na tym, gdzie akt ma zostać powieszony? Mały format świetnie uzupełni inne obrazy, ale na większej przestrzeni, to duże formaty wyglądają lepiej. Jeśli akt kobiecy będzie dobrany z rozmysłem, będzie on podkreślał konkretną ścianę, a samo pomieszczenie nabierze charakteru.

Akt kobiecy, sztuka która nigdy nie przeminie

Bez względu na to, czy obraz aktu kobiecego powiesimy w salonie, czy bardziej klasycznie w sypialni, będzie on zawsze zwracał na siebie uwagę. Kobiece ciało od zawsze fascynowało artystów, a akt jest tego najlepszym i najpiękniejszym przykładem. Warto jednak pamiętać, aby taki obraz dobierać umiejętnie zarówno pod względem wielkości, stylu oraz miejsca jego przeznaczenia.