Urlop w Karpaczu – co warto zobaczyć?

Standard

Karpacz to położone w województwie dolnośląskim miasto znajdujące się u stóp Śnieżki, czyli najwyższego szczytu znajdującego się w Karkonoszach. Każdego roku do miejscowości przyjeżdża wielu turystów, gdyż znajduje się tutaj mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Karpacz, to jedno z najbardziej znanych miast położonych w Karkonoszach, do którego praktycznie przez cały rok przyjeżdża wielu turystów. Zarówno zimą, jak i latem można tutaj spędzić ciekawie czas, dlatego też przed przyjazdem warto zarezerwować sobie jakiś pokój. Jeśli chodzi o noclegi, miejscowość jest pod tym względem dobrze rozwinięta, a oferta wariantów noclegowych Karpacza (meteor-turystyka.pl) stale się powiększa, ze względu na sezonowe tłumy turystów. Można więc zatrzymać się nie tylko w luksusowym hotelu, ale również w zacisznym gospodarstwie agroturystycznym.

Karpacz jednak to nie tylko liczne ośrodki, ale również ciekawe atrakcje turystyczne, które z pewnością warto zobaczyć. Pierwszą propozycją jest Muzeum Zabawek, znajdujące się w budynku dawnego dworca kolejowego. W Muzeum tym mamy głównie eksponaty pochodzące ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, czyli twórcy Teatru Pantomimy.

Kolejną ciekawostką, która powinna spodobać się zwłaszcza dzieciom, jest interaktywna wystawa modeli zbudowanych z klocków Lego. Aby zobaczyć tę atrakcję, wystarczy wybrać się do Prywatnego Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, znajdującego się nieopodal centrum miasta. Kolejnym ciekawym miejscem jest Zapora na Łomnicy, która została wybudowana na skutek powodzi, mającej miejsce w 1897 roku. Na koronę zapory można się bez problemu dostać, gdyż jest udostępniona dla ruchu pieszego i prowadzi przez nią czerwony szlak turystyczny.

Ostatnią propozycją jest letni tor saneczkowy „Kolorowa”, który przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto jednak wiedzieć o tym, iż dzieci do 8 roku życia mogą skorzystać z przejażdżki tylko i wyłącznie wraz z dorosłą osobą, ma to na celu zapewnienie im bezpieczeństwa.

Karpacz to przepiękna miejscowości, do której warto przyjechać, chcąc nie tylko odpocząć, ale również spędzić ciekawie czas, odwiedzając liczne atrakcje znajdujące się w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>