Stronie Śląskie czyli góry i lasy

Standard

Stronie Śląskie są małą miejscowością, leżącą w województwie dolnośląskim, zaraz przy granicy polsko-czeskiej. Ma ona długą historię, jeszcze z czasów kiedy była miastem produkcyjnym i specjalizowała się głównie w wyrobie szkła, w hucie szklanej „Violetta”, dającej zatrudnienie mieszkańcom tego przybytku.

Miasto po roku 2008 zostało zamknięte, musiało zmienić sposób zarabiania przez mieszkańców i wybrało tym samym turystykę.

Stronie są położone na bardzo malowniczych, górzysto-lesistych terenach, w których można odpocząć, nie myśląc tym samym o pracy, szkole czy innych obowiązkach dnia codziennego. Leżą blisko granicy Czeskiej w związku z tym jadąc tam można również wybrać się na wakacje do Czech {informacje na Wikipedii}.

Stronie ma kilka pięknych zabytków należących do sławnych postaci historycznych, z czego można wymienić np. Dworek Królewny Marianny Orańskiej, co sprawia że jest tu co zwiedzać i można nauczyć się tym samym wiele z historii.

Ciekawostką dotyczącą tego miejsca jest fakt, że w latach 50-tych wydobywano tutaj uran, czego jednak zaprzestano ze względu na duże koszty i małe efekty prac, oraz na fakt małej ilości tych złóż i szybkiego wyczerpywania się surowca.

Dobrze jest przed wyjazdem zobaczyć bazę noclegową, co jest bardzo istotne. Noclegi w Stroniu są bardzo tanie, a ich ceny zaczynają się od 25 zł za noc, a kończą na 60 zł. Formą noclegu w tej miejscowości są często domki {rozwiązania noclegowe Meteora}, które możemy zobaczyć, w górach, bądź uzdrowiskach zapewniające tanie koszty utrzymania i tym samym, wygodę niezbędną do przebywania w takim mieście.

Nie będziemy się nudzić, dzięki połączeniom kolejowym i autobusowym możemy również odwiedzić takie miasta jak Wałbrzych, Lądek-Zdrój czy sam Wrocław, dając nam jednocześnie większe możliwości turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>