Różnorodne atrakcje Krynicy-Zdroju

Standard

Lipiec i sierpień to miesiące, w których najczęściej wyjeżdża się na urlop. To nie dziwi, ponieważ właśnie wtedy pogoda dopisuje najbardziej, ponadto młodzież szkolna ma wakacje od nauki. To czas kiedy trzeba się zregenerować po wielu miesiącach intensywnej pracy, dobrze jednak zrobić to w miejscu, w którym możliwy jest aktywny wypoczynek, a do takich z pewnością należy leżąca w Małopolsce Krynica-Zdrój. Oprócz licznych atrakcji do dyspozycji turystów jest także różnorodna baza kwaterunkowa. Istnieje możliwość zatrzymania się w pokoju w prywatnym domu, w pensjonacie, ale również w hotelach SPA w których przeprowadzane są liczne zabiegi (m. in. relaksujące masaże).

Krynica-Zdrój jest miejscowością, która ma na swoim terenie wyznaczone trasy do pieszych wędrówek, ale również do jazdy na rowerze. Niezależnie od preferowanej formy aktywności fizycznej każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które nie chcą zbyt obciążać organizmu, na przykład kuracjusze odpoczywający w tej uzdrowiskowej miejscowości, najlepszym pomysłem może się okazać przechadzka po nowej trasie spacerowej, która ciągnie się przez około 4 km. Mimo że nie jest długa, jest ona bardzo urozmaicona, zatem piechurzy na pewno się nie znudzą w czasie trwającej około 90 minut wycieczki. Ci natomiast, którzy preferują poruszanie się na rowerze będąc w Krynicy-Zdroju muszą koniecznie przetestować ścieżki rowerowe – poruszać się można po ścieżkach dla amatorów, jednakże osoby, które na co dzień trenują jazdę na rowerze szosowym nie będą się nudzić. Warto wiedzieć, że rower można wypożyczyć w którejś ze standardowych wypożyczalni, ale także w miejscach, w których można zarezerwować noclegi w Krynicy-Zdrój. W Krynicy-Zdroju nie brakuje miejsc, w których można poczuć przypływ adrenaliny. Jednym z nich jest bez wątpienia Krynicki Park Linowy, w którym można poruszać się po trasach, które rozciągają się wśród drzew – warto nadmienić, że w parku działa nawet trasa dla najmłodszych, zatem mogą się do niego wybrać rodzice z zaledwie kilkuletnimi pociechami. Inną atrakcją, która dostarczy niezapomnianych wrażeń jest możliwość jazdy quadem czy spróbowania swoich sił na torze gokartowym. Jak widać Krynica-Zdrój nie jest stereotypowym, nieco nudnym uzdrowiskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>