Przyjedź do Wieliczki i zapomnij o wszystkim

Standard

Z pewnością każdemu z nas zdarzyła się sytuacja, kiedy jedyne czego pragnęliśmy to schować się głęboko pod ziemią. Co ciekawe, jest to całkiem możliwe – wystarczy tylko przyjechać do Wieliczki i odwiedzić starą, średniowieczną żupę solną, która dzisiaj zamieniona jest w prawdziwe turystyczne centrum. W kopalni soli w Wieliczce możemy nie tylko dowiedzieć się czegoś o historii żup, poznać metody starodawnego wydobycia czy przejść kilkoma różnymi wariantami tras. Możemy tam również… zanocować. Niestety nie na długo i nie zawsze, ale i tak warto rozważyć takie specyficzne noclegi w Wieliczce jako ciekawą formę dodatkowej atrakcji (do znalezienia na meteor-turystyka.pl).

Coś dla każdego

Wieliczka ma do zaoferowania coś dla każdego turysty, nawet tego najbardziej wymagającego. Doskonałe warunki noclegowe – od ekskluzywnych, wielogwiazdkowych hoteli, przez motele, hostele i pensjonaty, w końcu po ośrodki wypoczynkowe oraz kwatery prywatne. Do tego dochodzi idealna baza restauracyjna, składająca się nie tylko z regionalnej kuchni małopolskiej (z podhalańskimi akcentami), ale również z kuchni zagranicznych: francuskiej, włoskiej, azjatyckiej, które zadowolą najbardziej wymagające podniebienia. Jeśli natomiast dorzucimy do tego najważniejszy punkt każdej turystycznej miejscowości, czyli zabytki i sferę rozrywkową, otrzymamy obraz fantastycznego miasta, do którego warto przyjechać choćby na kilka dni, aby poczuć jego niezastąpiony, fantastyczny klimat. Natomiast dla tych, których nie przekonuje ani baza noclegowa, ani restauracyjna, ani fantastyczne atrakcje czekające na turystów, dobrym wabikiem może być bliskość Krakowa i doskonałe skomunikowanie z Grodem Kraka, gdzie można się wybrać na całodniową wycieczkę.

Chwila odprężenia

Co świadczy o wyższości Wieliczki na dziesiątkami innych miejscowości, również leżących w pobliżu Krakowa albo nawet atrakcyjniejszych turystycznie miejsc? Poza wspomnianymi atrakcjami i rozrywkami, Wieliczkę charakteryzuje przede wszystkim spokojna, cicha atmosfera, w której naprawdę można wypocząć. Większość kwater prywatnych oraz hoteli położonych jest z dala od głównych tras w osiedlach jednorodzinnych domków. W dodatku działa tu kilka punktów regeneracyjno-kosmetycznych, czyli tak zwanych mini SPA, w których można zakosztować przyjemności masażu, kąpieli błotnych albo sławnych w regionie kąpieli solnych mających również działanie prozdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>