Port rybacki, sporty wodne i plaża w Jastarni

Standard

Gdy mowa o wakacjach w bardzo interesujących miejscach, na pewno w czołówce powinna znaleźć się leżąca nad samym brzegiem morza Jastarnia. Miejscowość cieszy się od długiego czasu dużą popularnością, co wpływa na dynamiczny jej rozwój w takich dziedzinach jak baza noclegowa czy wiele innych, przeznaczonych dla turystów atrakcji. Jastarnia oferuje możliwość skorzystania nie tylko z usług bardzo wielu hoteli, ale także ośrodków wypoczynkowych czy też ofert osób prywatnych. Gdy już noclegi zostaną zarezerwowane, na pewno warto jest sprawdzić, jakie atrakcje oferowane są przyjeżdżającym do miasta turystom.

Jastarnia to przede wszystkim dwie plaże – jedna z nich znajduje się od strony morza, druga zaś od strony Zatoki Puckiej. Na plażach można skorzystać z kąpieli w morzu, poopalać się jak również oddać się przyjemności uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Potrzebny do tego celu sprzęt bez żadnego kłopotu można wypożyczyć na plaży. Jeżeli ktoś po raz pierwszy zamierza próbować swoich sił w danej dziedzinie, na pewno znajdzie miejsce, w którym będzie mógł zasięgnąć kilka lekcji.

Na plażach zorganizowane są specjalne miejsca do gry w siatkówkę, a nad dobrą zabawą czuwają ratownicy. W mieście znajdują się także obiekty sportowe jak basen, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów.

Jastarnia to miejscowość, w której warto obejrzeć kościół „Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny”. Nie jest on stary – został bowiem wzniesiony w latach 30 – tych XX wieku, jednakże przyciąga uwagę bardzo interesujący wygląd zewnętrzny.

Warto zwiedzić latarnię morską, która znajduje się w Jastarni, zaliczana jest do najniższych tego typu obiektów nad naszym morzem, zlokalizowana jest na wydmie. Na pewno będąc w Jastarni nie można pominąć portu rybackiego – ciągle czynny, oferuje możliwość kupna świeżych ryb od wracających z połowów rybaków. Ponadto można obejrzeć kutry rybackie, a jeżeli akurat znajduje się na nim załoga, być może pozwoli wejść na pokład i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>