Odkrywamy Bałtyckie miejscowości – Karwia

Standard

Karwia to urocza miejscowość leżąca nad brzegiem Morza Bałtyckiego w województwie pomorskim. Chociaż liczba zameldowanych w niej mieszkańców ledwo sięga tysiąca, co roku w sezonie letnim spotkać można tam kilkakrotnie więcej osób przybyłych w poszukiwaniu aktywnego bądź bardziej skupionego na odpoczynku, ale zawsze miło spędzonego czasu. Pomaga w tym oczywiście bliskość plaży, bez której zapewne wioska nie osiągnęłaby takiej popularności, ale błędnym byłoby przypisanie całego sukcesu właśnie morzu, bo oprócz niego znaleźć tam można wiele innych, równie ciekawych atrakcji.

Do najciekawszych z nich należą oczywiście inne, równie piękne co odbijające się w tafli morza promienie zachodzącego słońca lasy oddzielające plażę od reszty lądu, w których łatwo natrafić na rzadkie gatunki ptaków i imponujących przedstawicieli flory. Godzinami można przechadzać się i podziwiać piękno natury. To idealna opcja dla osób, które zainteresowane są spędzeniem urlopu z dala od zgiełku miasta i wszechobecnego pośpiechu. Nie znaczy to jednak, że Ci, którzy cenią sobie aktywne spędzanie czasu będą się nudzić, bo Karwia bogata jest również w obiekty, które zapewnią rozrywkę nawet najbardziej spragnionej duszy.

Łatwo o znalezienie dyskoteki, wypożyczalni sprzętu wodnego, stadniny koni, gdzie dosiąść można jednego z dorodnych rumaków. Zapomnieć nie można, że okolice zawierają w sobie elementy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, bogatego w pomniki przyrody i zachwycające krajobrazy. Wspomniane niewielkie rozmiary wioski nie mają żadnego wpływu na jej możliwości turystyczne. Co roku oblegana jest przez spragnionych wspaniałych wakacji turystów, którzy korzystają z bogatej bazy (Karwia – meteor-turystyka.pl). Zatrzymać się można bowiem wybierając z bardzo szerokiego spektrum możliwości noclegowych, bo znaleźć tam można bardzo korzystne oferty pensjonatów, hoteli czy domków letniskowych.

Karwia to naprawdę urocza miejscowość, pełna możliwości, choć na pierwszy rzut oka nie przedstawia się zbyt obiecująco. Warto jednak dać jej szansę i spędzić w jej granicach kilka dni, być może kilkanaście, poznać ją i dać się poznać, co gwarantuje jedne z najbardziej udanych wakacji w życiu. Czasami warto przy wyborze miejscowości letniskowej odwrócić wzrok od większych i bardziej znanych ośrodków, a skierować go w stronę mniejszych, nieodgadnionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>