Naturalne przyrodnicze atrakcje w Sudetach

Standard

Sudety to niezwykły łańcuch górski znajdujący się w południowo-zachodniej Polsce. Przede wszystkim znajdują się tutaj niezwykle piękne góry, zaś pomiędzy nimi znajduje się mnóstwo zamków, pałaców i twierdz. Dlatego miejsce to jest specjalnie ciekawe dla każdego miłośnika gór i historii. Na wstępie należy zaznaczyć, że baza noclegowa w Sudetach jest naprawdę dobrze rozbudowana. Na hasło wpisane w pasek wyszukiwarki internetowej: „noclegi Sudety”, w okolicznych miejscowościach jak np. w Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju czy też w Karpaczu znajdziemy mnóstwo zróżnicowanych ofert noclegów – od pól namiotowych, poprzez pensjonaty, aż po wille i ośrodki SPA. Co więcej, warto również wiedzieć, że poszczególne miejscowości są dobrze ze sobą skomunikowane – nie ma zatem problemu, aby wyskoczyć na trochę do innego miasta czy wsi.

Dlaczego zatem Sudety to idealne miejsce dla miłośnika gór? Wystarczy tutaj wspomnieć chociażby piękne Góry Sowie ze swoją perłą – Wielką Sową, Góry Opawskie z Biskupią Kopą czy też Góry Izerskie. To właśnie tutaj znajduje się jeden z najsłynniejszych polskich szczytów – Śnieżka. Warto także wspomnieć chociażby o Karkonoszach i niezwykłych formach skalnych tam się znajdujących, czyli o Pielgrzymach. Są tu też inne zadziwiające formy – Śnieżne Kotły – będące polodowcowymi jamami ze skalistymi ścianami. Nie można także zapomnieć o Szrenicy oraz niezwykłych wodospadach.

Dlaczego zaś Sudety idealne są również dla miłośników historii? Przede wszystkim znajduje się tutaj wiele zamków. Prym pod względem wspaniałości i okazałości wiedzie bez wątpienia Zamek Książ. Jest to trzeci jeśli chodzi o wielkość gmach w Polsce, zaraz po Wawelu i Malborku. Ponadto, należy koniecznie zwiedzić Zamek w Bolkowie znany z festiwalu muzyki gotyckiej Castle Party. Z kolei na Zamku Chojnik mamy szansę doświadczyć prawdziwego turnieju kuszniczego. Inne, zdecydowanie warte zwiedzenia to Zamek Niesytno, Gryf i inne. Mamy tu też dwie znane twierdze: Śrebrnogórska oraz Kłodzko. Jak widać Sudety to niezwykłe pasmo górskie – tutaj na każdym kroku historia przeplata się z niezwykłymi krajobrazami. Warto zatem jechać i samemu zwiedzić to niezwykłe miejsce i poznać wszystkie jego niesamowite tajemnice.

One thought on “Naturalne przyrodnicze atrakcje w Sudetach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>