Nałęczów – co warto zobaczyć w mieście?

Standard

W centralnej Polsce, niedaleko Puław leży Nałęczów, który od bardzo wielu lat stanowi miejsce wypoczynku dla wielu osób. Miasto posiada nie tylko bardzo wiele walorów turystycznych, od lat także uznawana jest jako miejscowość uzdrowiskowa. Dlatego też jej popularność z każdym rokiem jest coraz większa. W ślad za tym idzie dynamiczny rozwój Nałęczowa pod względem infrastruktury turystycznej, przede wszystkim zaś jak chodzi o takie usługi jak baza noclegowa. Dzisiaj na pewno szybko każdy znajdzie w Nałęczowie przytulne noclegi dla rodziny to bowiem możliwość skorzystania nie tylko z kwater prywatnych, ale także oferty hoteli czy bardzo wielu w tym mieści uzdrowisk.

Pobyt w tym mieście to przede wszystkim możliwość zregenerowania sił w ciszy i spokoju, jak również podziwiania wielu przepięknych, zabytkowych budynków. Wypoczywając z pewnością należy odwiedzić Park Zdrojowy, jedną z większych atrakcji tego właśnie miasta. Starannie zadbany, umożliwia spacery jak również odpoczynek pośród drzew czy przy fontannie, która szczególnie w gorące dni cieszy się ogromnym powodzeniem. Ponadto w parku można bez problemu skorzystać z jednego z wielu znajdujących się tutaj źródeł wody mineralnej, która ma bardzo korzystne właściwości na organizm. Zainteresowani powinni na pewno zajrzeć także do palmiarni.

Jeżeli ktoś chce dodatkowej ochłody, powinien wybrać się do miejscowego aquaparku. Baseny dopasowane do potrzeb korzystających z nich osób, brodzik dla dzieci czy możliwość korzystania z sauny – to tylko część tego, co to miejsce oferuje odwiedzającym turystom. Jeżeli ktoś spaceruje po Nałęczowie, niemal obowiązkowo powinien odwiedzić Muzeum Stefana Żeromskiego. Ten sławny pisarz upatrzył sobie bowiem właśnie tą miejscowość jako miejsce idealne do tworzenia. Tutaj, w specjalnie na jego życzenie postawionej w góralskim stylu chacie powstało wiele jego znanych i cenionych dzieł. Obecnie chata stanowi muzeum, w którym można oglądać pamiątki po pisarzu, jego osobiste przedmioty. Warto na pewno także odwiedzić znajdujące się w Pałacu Małachowskich Muzeum Bolesława Prusa. Ten równie znakomity pisarz bywał w Nałęczowie bardzo często, dlatego też został uczczony właśnie poprzez stworzenie muzeum. Sam pałac także zasługuje na uwagę, jest bowiem zachowany w niezwykle dobrym stanie, podobnie zresztą jak wiele innych zabytkowych budynków w mieście, które warto obejrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>