Największe atrakcje Darłowa

Standard

W porównaniu z wieloma nadmorskimi miasteczkami w Darłowie aż roi się od różnego rodzaju atrakcji i ciekawych miejsc. Warto podkreślić, że poza typowo turystycznymi obiektami, miasto oferuje swoim gościom możliwość odwiedzenia miejsc historycznych, mających duże walory edukacyjne, takich do których nie przychodzi się jedynie po to, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Największą atrakcją Darłowa jest oczywiście plaża, która podzielona jest przez rzekę Wieprzę na dwie części. Plaża wschodnia ma dosyć specyficzny wygląd, ponieważ oddzielona jest od pełnego morza kamieniami, które umiejscowione są kilkadziesiąt metrów od brzegu. Falochrony te stanowią ochronę przed sztormami, które na tym odcinku plaży czyniły spore zniszczenia. Dzięki unikalnej strukturze plaży wschodniej, wytworzyły się na niej zatoczki, w których temperatura wody jest znacznie wyższa niż na plaży zachodniej. To również idealne miejsce dla dziecięcych zabaw, ponieważ jest tam dość płytko, a woda z oczywistych przyczyn rzadko kiedy jest wzburzona.

Plaża zachodnia nie jest oddzielona w żaden sposób od morza. Jest ponadto szersza i bardziej piaszczysta. Wczasowicze mogą wypożyczyć sprzęt wodny lub skorzystać z oferowanych sezonowych atrakcji jak np. przejażdżka na dmuchanym bananie. W pobliżu plaży w Darłówku znajduje się ponad 20. metrowa, pochodząca z XIX wieku latarnia morska. Latarnia liczy sobie już niemal 90 lat. Od jej powstania w 1927 roku nie przeszła żadnego remontu, dzięki czemu wciąż można podziwiać jej oryginalny wygląd. Na jej szczycie zainstalowany jest system naprowadzania statków.

Kilka kroków od latarni morskiej można obejrzeć rozsuwany most, który służy do przeprawiania się na drugą stronę rzeki Wieprzy. Niezbędne było zainstalowanie mechanizmu służącego do rozsuwania go, ponieważ w innym wypadku statki nie miałyby możliwości wpłynięcia do portu. Dobrą okazją do obejrzenia całego portu i jego okolic jest wybranie się na wycieczkę tramwajem wodnym, który kursując po Wieprzy łączy Darłówko i Darłowo. Osoby, których sercu bliższe jest otwarte morze, nie będą mogły sobie na pewno odmówić wycieczki statkiem wyposażonym w drakkary, znane z filmów łodzie Wikingów.

Pomyśl o zatrzymaniu się na noc w Darłowie, na pewno będzie to trafna decyzja. Ilość atrakcji i możliwości wypoczynku, które oferuje ta nadmorska część Darłowa jest naprawdę oszałamiająca. Liczne atrakcje, baza gastronomiczna, latarnia morska, piękna plaża, sklepiki, knajpki, restauracje, łodzie, porty, smażalnie, most – nie sposób się tu nudzić, nawet jeśli planujemy dłuższy urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>