Kulturalna strona Ełku

Standard

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego [tutaj] zlokalizowanych jest wiele ciekawych miast i miejscowości o charakterze turystyczno-rekreacyjnym. Niesamowita przyroda jaką znajdziemy w tym miejscu, zachwyci każdą osobę. Jednym z najbardziej popularnych miast na tym terenie jest Ełk. Co roku jest on odwiedzany przez tysiące turystów, którzy zostają skuszeni licznymi wydarzeniami kulturalnymi oraz atrakcjami turystycznymi jakie możemy tutaj znaleźć. W celu ułatwienia planowania wakacji w Ełku powstały tutaj Punkty Informacji Turystycznej, w których działają wykwalifikowani przewodnicy. Możemy otrzymać tam także informacje na temat bazy noclegowej (sprawdź tu), która w Ełku jest całkiem pokaźna. Funkcjonują tutaj hotele, domy gościnne i pola namiotowe. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki z przewodnikami, podczas których można poznać historię miasta oraz posłuchać krążących tutaj legend.

Ełk to niezwykłe miasto, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów. Co roku odbywa się tutaj wiele ciekawych imprez. Jednym z ciekawszych wydarzeń tego typu jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Dzieci i Młodzieży pod tytułem ,,Tęcza”, podczas którego można zobaczyć występy grup folklorystycznych pochodzących z wielu rożnych zakątków Polski oraz świata. Na zakończenie tego unikatowego wydarzenia kulturalnego, wszyscy uczestnicy maszerują ulicami Ełku w pokazie. Dzięki uczestnictwie w tym widowisku, możemy poznać kulturę wielu regionów.

Popularnym wydarzeniem jest także Mazurskie Lato Muzyczne, które co roku gromadzi tysiące widzów. Można zobaczyć tutaj występy wielu wyśmienitych muzyków polskiej estrady. Świetne nagłośnienie oraz profesjonalna scena pozwalają na bardzo przyjemny odbiór tych koncertów. Unikatowym wydarzeniem są Zawody Balonowe. Impreza już wiele lat temu wpisała się na stałe do miejskiego kalendarza. Rzesze widzów, które co roku odwiedzają to wydarzenie, mogą podziwiać wyjątkowe spektakle z udziałem balonów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nocne pokazy oraz loty nad miastem. Miłośnicy sceny kabaretowej będą zachwyceni wydarzeniem o nazwie,,Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA”. Można zobaczyć tutaj występy najbardziej popularnych formacji kabaretowych. W okresie letnim Ełk zamienia się w kulturalne centrum województwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>