Jest Gdynia – musi być plaża

Standard

Niewątpliwie największą atrakcją w polskich miastach nadmorskich są plaże. Niektórzy z przekąsem patrzą na osoby, które w tłumie próbują przecisnąć się, aby znaleźć jeden metr kwadratowy miejsca na rozłożenie koca lub leżaka. Dla innych plaża to tylko ogromny zwał piachu i wody bez większej magii. Prawda jest gdzieś po środku. Gdynia zaprasza do rozbudowanej bazy noclegowej i na swoje plaże, które starają się  zaoferować komfortowe warunki turystom w szczycie sezonu. Gdyńska plaża jest czysta i dość szeroka, podobnie jak woda w morzu. Większość legalnych kąpielisk jest strzeżonych przez profesjonalnych ratowników. Plaża w tym mieście zaczyna się od Oksywia, a kończy w Orłowie. Najbardziej i najczęściej modernizowana przez władze miasta jest ta najbardziej popularna – Plaża Śródmieście. Ma ona nieco ponad dwieście metrów szerokości. Plaża znajduje się blisko większości hoteli i gdyńskich noclegów. Jest strzeżona, ale oczywiście tylko w okresie letnim i kąpieliskowym.

Bardzo popularna jest również plaża w Orłowie. Jest o połowę mniejsza od tej przedstawionej powyżej, jednak również jest strzeżona. Jej niewątpliwy atut to fakt, że jest świetnym punktem widokowym na Redłowski Cypel. Jeżeli chodzi o ilość hoteli i restauracji to raczej tu nie poszalejemy. Nie ma zbyt dużego zaplecza, co nie znaczy że nie ma go wcale. Jest tutaj możliwość kupienia i usmażenia ryby, która została złowiona dosłownie kilka minut wcześniej. Istnieje również możliwość wypłynięcia małym kutrem i złowienia ryby samemu. Dosyć wątła atrakcja i jak na takie miejsce dość tendencyjna, ale to są właśnie uroki morza.

Babie doły to również jedna z gdyńskich plaż. To jednak miejsce najrzadziej odwiedzane przez turystów, mimo tego, że podobnie jak pozostałe – jest strzeżona. Znajduje się tutaj dawna składnia torped, co jest jednym z niewielu elementów, które tu przyciągają. Plaża nie jest zbyt popularna, ponieważ jest po części kamienista, dlatego też wypoczynek w tym miejscu nie należy do najbardziej komfortowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>