Indiańska Wioska

Standard

Giżycko to niezwykle atrakcyjna miejscowość położona w świetnym miejscu Polski. Bliskość do jezior, teren zielony, piękne widoki to wszystko co to miasto posiada bez żadanego udziału człowieka. Jednak, aby miasto się rozwijało potrzebne są nowe pomysły, miejsca i atrakcje. Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza to miejsce z nadzieją na udane wakacje. Szeroka baza miejsc do spania (np. ), a co za tym idzie również gastronomiczna i handlowa daje wiele możliwości i stwarzają bardzo dobre warunki pobytowe.

Jedną z głównych atrakcji, jakie warto zobaczyć podczas pobytu wczasowego w Giżycku to znajdująca się w okolicy nietypowa Wioska Indiańska. Jest to muzeum stworzone pod gołym niebem, gdzie na całym obszarze wioski porozstawiane są namioty nazywane tipi, w których z kolei podziwiać można ponad 100 eksponatów obrazujących życie, kulturę i zwyczaje Indian.

Na terenie obiektu spotkać się można z każdą rzeczą związaną z tym typem ludzi. Specyficzne stroje, narzędzia, ozdoby kobiece, zabawki dziecięce, przedmioty codziennego użytku. Każda osoba która zdecyduje się wejść do świata Indian, prowadzona jest przez wykwalifikowanego przewodnika, którego pasją jest życie, kultura oraz religia tego plemienia. Dzięki ciekawym opowieściom, prawdziwym, niektórym straszne podróż po muzeum stanie się podróżą w czasie, gdzie dzięki intonacji głosu, rzeczywistym rekwizytor, turysta bez problemu wejdzie w świat Indian, stając się nim samym. Dla podróżujących i zwiedzających w większych grupach istnieje możliwość dłuższej wizytacji z organizacją ogniska, udziału w wielu specjalnie przygotowanych grach i zabawach indiańskich, takich jak strzelanie z łuku, tory przeszkód, rzucanie włócznią i wiele innych. Na koniec, aby upamiętnić tez dzień można kupić o pamiątkę z wioski w postaci amuletu, strzał, strojów, biżuterii czy łuków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>