Do Międzybrodzia Bialskiego o każdej porze roku

Standard

Międzybrodzie Bialskie cieszy się zainteresowaniem turystów przez cały rok. W tej niewielkiej miejscowości, jak i w okolicy, znajdziemy wiele różnorodnych atrakcji. Zaplecze noclegowe [więcej ] zachęca do postoju w dłuższej wędrówce lub zwiedzania stąd właśnie okolicy. Od wiosny do jesieni korzystać można z górskich szlaków oraz uprawiać sporty wodne na Jeziorze Międzybrodzkim. Znajdują się tu plaże, wypożyczalnie sprzętu wodnego, przystań żeglarska należąca do klubu organizującego kursy, regaty i imprezy z muzyką. Warto zobaczyć też Zaporę Porąbka, dzięki której budowie powstał ten sztuczny akwen.

Nad malowniczym brzegiem wznosi się Góra Żar. Przez cały rok jest tu co robić. Dopóki jest ciepło i słonecznie, warto spróbować podjechać rowerem lub wejść na szczyt pieszo. Oprócz zbiornika elektrowni szczytowo-pompowej, stacji meteo z niewielką wystawą przyrodniczą, punktu widokowego, znajduje się tutaj też schronisko turystyczne, które ugości nas smacznym jedzeniem, kilka budek z pamiątkami i gastronomią. U stóp góry znajduje się założone jeszcze przed II wojną światową lotnisko szybowcowe ze szkołą, podobnie jak klub żeglarski na jeziorze, prowadzącą kursy dla zainteresowanych szybownictwem, jak i loty widokowe.

W zimie na stokach wzniesienia można korzystać z oświetlonych i ośnieżanych tras narciarskich oraz wyciągów. Tutejsze szkółki narciarskie sprzyjają rodzinom z dziećmi, a łagodne nachylenie tras sprzyja nauce jazdy na nartach albo snowboardzie. Niespełna dwadzieścia kilometrów dzieli Międzybrodzie Bialskie od Żywca. W tej znanej miejscowości możemy doświadczyć góralskiej kultury, zobaczyć liczna zabytki, w tym stary zamek i pałac Habsburgów z zespołem parkowym, cmentarz żydowski, przepiękne kościoły oraz zabytkowe budynki szkół i administracji, jak też Muzeum Browaru działające w ponad 150-letnim dziś budynku. Oprócz historii browarnictwa przybliża ono, jak wyglądał Żywiec w XIX i początkach XX wieku. Ponadto w Żywcu znaleźć można i współczesne atrakcje dla dzieci i starszych. W promieniu 50 km od Międzybrodzia znajduje się wiele parków rozrywki, w tym dwa z dinozaurami, przepięknie położonych miejscowości wartych zobaczenia, a także górskich szlaków. Beskid Mały, w obrębie którego leży miejscowość, to niewysokie, ciasno skupione pasmo sprzyjające pieszym wędrówkom, toteż nie brakuje tu oznakowanych szlaków. Nad brzegami jeziora znajdziemy różnego typu noclegi – Międzybrodzie Bialskie oferuje domki, pensjonaty, kwatery prywatne, a także kempingi i pola namiotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>