Bukowina Tatrzańska w kontekście wydarzeń kulturalnych

Standard

W województwie małopolskim możemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Piękne krajobrazy pobliskich gór sprawiają, że co roku przyjeżdżają tutaj tysiące turystów. Jednym z najbardziej popularnych miejscowości w tym regionie jest Bukowina Tatrzańska, która zlokalizowana jest na terenie województwa małopolskiego. Mnogość atrakcji, zabytków, wydarzeń kulturalnych jest ogromną zaletą tej wioski. Ze względu na dużą liczbę przyjeżdżających turystów powstał tutaj Informacyjny Punkt Turystyczny, który ma na celu pomóc turystom w znalezieniu interesujących ich miejsc. Bardzo przydatny okazał się katalog noclegowy {pod linkiem: }, w którym znajdziemy oferty funkcjonujących tutaj hoteli oraz pensjonatów, a także gospodarstw agroturystycznych.

Na terenie tej pięknej wioski co roku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Najbardziej popularną imprezą są Dni Bacowskie, podczas których odbywają się koncerty miejscowych kapel górskich, którym towarzyszą tańce. Zabawa trwa do białego rana. Podczas tej imprezy odbywają się także liczne konkursy oraz loterie. Można wziąć udział w wykładach o kulturze oraz tradycjach góralskich. Bardzo ciekawym wydarzeniem jest festiwal o nazwie Sabałowe Bajania, który nazywany jest festiwalem folkloru polskiego. Można obejrzeć między innymi konkurs, w których pojedynkują się śpiewacy, instrumentaliści oraz gawędziarze. Impreza ta cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów jak i mieszkańców.

Bukowina Tatrzańska to także miejsce, w którym co roku odbywa się charytatywny maraton, prowadzący ulicami różnych miejscowości. Podczas tej imprezy zbierane są fundusze, które przekazane zostają do fundacji, które pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom. Inicjatywa ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem. Szczytny cel, na który są zbierane pieniądze jest wybierany podczas internetowego głosowania. Sprawia to, że każdy mieszkaniec może poczuć się odpowiedzialny za tę zbiórkę. Odbywa się również wiele koncertów znanych zespołów muzycznych oraz wiele występów teatralnych i nie tylko. Sprawia to, że miejscowość ma możliwość większego rozwoju dzięki dużej liczbie przyjeżdżających turystów. To idealne miejsce na spędzenie urlopu lub wakacji czy zimowych ferii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>