Bieszczady na urlop

Standard

Niewiele jest miejsc, które łączą w sobie piękno dziewiczej przyrody i mityczną wręcz legendę miejsca pełnego tajemnic. Niewątpliwie polskie Bieszczady należą do takich miejsc. Piękne krajobrazy, ustronność położenia całego regionu, a także historia Bieszczad sprawia, że warto przyjechać i sprawdzić na własnej skórze, co kryją w sobie te magiczne góry.

Bieszczady i ich atrakcje

Największą atrakcją czy też największym skupiskiem atrakcji w Bieszczadach jest Bieszczadzki Park Narodowy. Powstał on w celu zachowania naturalnego stanu przyrody i krajobrazu tego regionu. Można tu skorzystać z blisko 150 kilometrów tras turystycznych. Warto przy tym zaznaczyć, że są one w pełni obudowane przez infrastrukturę w postaci mostów, toalet, parkingów, schodów i poręczy. W całym parku narodowym można podziwiać szereg rzadkich gatunków zwierząt oraz co wielce prawdopodobne, natknąć się na jednego z przedstawicieli największych w Polsce populacji wilków i niedźwiedzi. Przy odrobinie szczęścia będzie możliwe obserwowanie w naturze zagrożonych wyginięciem rysiów. Ponadto trzeba zaznaczyć, że przemierzanie bieszczadzkich szlaków to przede wszystkim możliwości podziwiania unikalnych i majestatycznych krajobrazów.

Serce Bieszczad – Połoniny

To co przesądza o sile bieszczadzkiego krajobrazu to przede wszystkim połoniny i bukowe lasy. Większość z nich znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i tym samym jest objęta ochroną. Co za tym idzie, ich przemierzanie możliwe jest tylko po wyznaczonych do tego specjalnych szlakach po uprzednim zakupie biletu wstępu. Do najpiękniejszych i tym samym najliczniej uczęszczanych tras należy ta prowadząca przez Połoninę Wetlińską. Miejsce to urosło już do rangi legendy. Ciekawostką jest to, że w okresie zimowym w wyniku zjawiska inwersji temperatury, możliwe jest oglądanie panoramy, która sięga nawet do Tatr.

Szukając miejsca noclegowego w Bieszczadach niemal naturalnie trafia się na miejscowość położoną nad jeziorem – Solinę. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło „noclegi Bieszczady” i sprawdzić pierwsze pozycje z listy wyników. Prawdą jest jednak to, że Bieszczady to miejsce, w którym nie ma złego miejsca na nocleg. Wszędzie możliwe jest dotknięcie dzikości tego miejsca i poczucie tajemnicy Bieszczad. Więc warto rzucić wszystko i jechać w Bieszczady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>