Bałtyk w jeden weekend – Dębki

Standard

Lato w pełni, słońce nie ustępuje, kilka dni wolnego przed nami więc wybieramy się nad nasze ukochane polskie morze. Rozwinięte oferty noclegowe nad Bałtykiem pozwalają na przebieranie w ofertach nawet w samym środku sezonu >>>. Warto spędzić parę dni w Dębkach, niewielkiej nadmorskiej miejscowości, którą doskonale znamy i zaliczamy do jednej z naszych ulubionych.

W Dębkach niewątpliwie będziemy wylegiwać się na jednej z największych i najpiękniejszych polskich plaż, jak zawsze zjemy rybę „U Kaszuba” i wsiądziemy na rowery, żeby móc przejechać się na pobliskie wydmy, skąd tradycyjnie już przeczekamy zachód słońca, a nocą udamy się na przejażdżkę jednym z najtrudniejszych odcinków międzynarodowego rowerowego szlaku nadmorskiego – to najlepszy plan dla każdego turysty. Szybka kąpiel w morzu, a jeśli się uda to krótka lekcja surfowania to idealny cel podróży. Na terenie Dębek w wakacje odbywają się najlepsze w Polsce obozy windsurfingu i kitesurfingu, a tutejsi instruktorzy to mistrzowie świata w tej dziedzinie. Najlepiej jest się przekonać na własnych skórach.

Ostatnią kwestią jaką trzeba się zająć przed naszym wyjazdem to transport. Wycieczka nad Bałtyk pociągiem podczas 30-stopniowych upałów może nie należeć do najprzyjemniejszych, ale jest chyba bardziej komfortowa niż podróż samochodem, w którym dużo czasu możemy stracić stojąc w korkach. Należy podjąć tą trudną decyzję, pamiętajcie, że jeśli wybieracie się w te rejony, to najlepszym wyjściem jest dojechanie do Gdyni, skąd łatwiej przesiąść się w autobus niż we Władysławowie czy w Helu, gdzie kończą się tory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>